Kategorie

Aktualności

Panele Hybrydowe PVT

Przeważająca część zaabsorbowanego promieniowania słonecznego przez moduły fotowoltaiczne (około 60% – 70%) jest zamieniana na ciepło. Wynikiem tego jest zwiększona temperatura ogniw. Efekt ten wiąże się zawsze ze spadkiem napięcia a więc i mocy – największy spadek obserwuje się w ogniwach krzemowych. Powyżej temperatury 25 0C, wzrost temperatur...

Przeważająca część zaabsorbowanego promieniowania słonecznego przez moduły fotowoltaiczne (około 60% – 70%) jest zamieniana na ciepło. Wynikiem tego jest zwiększona temperatura ogniw. Efekt ten wiąże się zawsze ze spadkiem napięcia a więc i mocy – największy spadek obserwuje się w ogniwach krzemowych. Powyżej temperatury 25 0C, wzrost temperatury o 1 0C obniża moc systemu o około 0,5% w stosunku do wartości nominalnej. Tego niepożądanego efektu można uniknąć dzięki kolektorom hybrydowym PVT odpowiednio pozyskując ciepło z przegrzanych modułów za pomocą czynnika krążącego, utrzymującego wydajność elektryczną systemu na satysfakcjonującym poziomie. Konstrukcje oparte na budowie płaskich kolektorów cieczowych zintegrowane z ogniwami fotowoltaicznymi, pod którymi znajduje się absorber i wężownica. Ciepło z ogniw fotowoltaicznych odbierane jest przez czynnik krążący w wężownicy, powodując ich chłodzenie. Moduły hybrydowe PVT generują zarówno energię elektryczną jak i cieplną. 

Więcej

Panele Hybrydowe PVT 

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.