Kategorie

Aktualności

Pompy ciepła

Pompy ciepła to jedne z najnowocześniejszych urządzeń grzewczych. Do ogrzewania domów wykorzystują ciepło gruntu, wody lub powietrza, za które nie trzeba płacić. Pompa ciepła umożliwia wykorzystanie do ogrzewania darmowej energii czerpanej ze środowiska. Przekazywanie ciepła z zimnego otoczenia do instalacji grzewczej, w której temperatura jest ...

Pompy ciepła to jedne z najnowocześniejszych urządzeń grzewczych. Do ogrzewania domów wykorzystują ciepło gruntu, wody lub powietrza, za które nie trzeba płacić. Pompa ciepła umożliwia wykorzystanie do ogrzewania darmowej energii czerpanej ze środowiska. Przekazywanie ciepła z zimnego otoczenia do instalacji grzewczej, w której temperatura jest wyższa (czyli z dolnego do górnego źródła ciepła), jest możliwe dzięki doprowadzeniu do pompy energii napędowej. W powszechnie stosowanych sprężarkowych pompach ciepła jest to energia elektryczna napędzająca sprężarkę. Zwiększenie temperatury płynu pośredniczącego w wymianie ciepła, nazywanego czynnikiem roboczym, następuje w wyniku przemian termodynamicznych zachodzących w pompie zgodnie z zasadą tzw. parowego obiegu Lindego – tą samą, na której opiera się działanie popularnych chłodziarek i klimatyzatorów. Urządzenie wykorzystuje zjawisko pobierania ciepła w niskiej temperaturze podczas odparowywania płynu, a następnie, po sprężeniu pary, skraplania z oddawaniem ciepła.

Więcej

Pompy ciepła 

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.