Szukaj

Kategorie

Blog

Banki energii

LG LI-10 RESU 10M (na SMA)

Cena: 23 550,41 zł

Opis produktu

LG LI-10 RESU 10M (na SMA)

Akumulator LG Chem LI-10 RESU 10M (dla SMA) jest kompatybilny z Sunny Boy Storage 3.7, jedynym falownikiem obecnie połączonym z akumulatorem RESU10M HV. Ale RESU10M ma inną funkcję w porównaniu do swojego rodzeństwa High Voltage. Oznacza to brak konwertera DC/DC wewnątrz opakowania. Krótko mówiąc, BPU wewnątrz RESU10M komunikuje się bezpośrednio z falownikiem, podobnie jak robią to modele niskonapięciowe.

Bezkonwerterowy i energooszczędny

Przetwornice DC/DC były uważane za niezbędny element pomiędzy ogniwem akumulatora a falownikiem w celu zwiększenia poziomu napięcia wymaganego przez stronę falownika. Jednak RESU10M spełnia wymagania dotyczące napięcia poprzez przegrupowanie ogniw elementarnych w szereg. W rezultacie usunięcie urządzenia zwiększającego napięcie przyniosło nam lekkość, kompaktowość i energooszczędność. Jak dobrze wiadomo w branży, energia elektryczna ma tendencję do utraty energii po przekształceniu jej na charakterystykę elektryczną. Dlatego też, pomijając dwa etapy, ładowanie i rozładowywanie, przez konwerter DC/DC, można zachować więcej energii, ponieważ jedno przejście stało się zbędne w tej konfiguracji.

Modułowa bateria domowa

RESU10M składa się z trzech głównych części w swojej strukturze, dwóch modułów i jednego BPU (Battery Protection Unit). Przede wszystkim jeden moduł akumulatorowy waży 36 kg, co jest znacznie lżejsze niż w poprzednich modelach, w których wszystkie elementy znajdują się w jednym korpusie. Dzięki temu instalatorzy mogą go znacznie łatwiej przenosić i obsługiwać. Po drugie, część BPU waży zaledwie 8 kg. Nawet gdy wszystkie trzy części są połączone w opakowanie, waży zaledwie 80 kg. W rezultacie modułowa konstrukcja zmniejszy wysiłek instalatora podczas przenoszenia i umieszczania go na miejscu. Podsumowując, zaoszczędzi to koszty pracy poprzez zmniejszenie liczby pracowników i skrócenie czasu instalacji.

Pięć powodów, dla których warto rozważyć RESU10M

Po pierwsze, dzięki modułowej budowie znacznie ułatwia zadanie serwisowe, ponieważ część modułu bateryjnego i BPU można wymieniać niezależnie. Nasze doświadczenie w obsłudze klienta pokazuje, że awarie ogniw baterii zdarzają się bardzo rzadko. Problemy najprawdopodobniej dotyczą elementów elektronicznych. A nowy projekt umożliwia wymianę BPU ze wszystkimi elementami elektronicznymi w środku w ciągu kilku minut.

Po drugie, wyeliminowanie potrzeby stosowania konwertera DC/DC zapewnia, że ​​RESU10M ma wyjątkowo niskie zużycie energii w trybie czuwania. Ponadto uwalnia produkt od ryzyka potencjalnego rozwoju hałasu, który czasami może być efektem ubocznym stosowania przetworników DC/DC.

Po trzecie, istniejące wcześniej modele RESU HV musiały zostać zamontowane na ścianie. W przeciwieństwie do tego RESU10M oferuje większą elastyczność, ponieważ można go zamontować na ścianie lub umieścić na podłodze zgodnie z otoczeniem i preferencjami klienta.

Po czwarte, ten nowy produkt jest tak mały jak RESU10, jeden z członków rodziny RESU LV o tej samej wydajności, dzięki czemu można go zainstalować na węższej i mniejszej przestrzeni. Jest to szczególnie ważne, gdy dostępna przestrzeń w pomieszczeniach techniki domowej jest bardzo ograniczona lub wykorzystana przez inne elementy. W rzeczywistości RESU10M to najbardziej kompaktowy domowy system akumulatorów na całym rynku. 

Wreszcie kolor korpusu baterii jest biały, w przeciwieństwie do innych baterii RESU, srebrny, co pozwala na bardziej zharmonizowany wybór kolorów z europejskimi białymi ścianami w wielu gospodarstwach domowych.

 

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.