Inwertery on grid

Kiedy pojawia się pomysł na założenie instalacji fotowoltaicznej, trzeba podjąć decyzję, jaki charakter ma mieć system – off-grid czy on-grid? Pierwszy z nich przewiduje magazynowanie energii w zamontowanym do tego celu akumulatorze oraz wykorzystanie jej, gdy zajdzie taka potrzeba. Natomiast drugi system nie posiada baterii. Energia jest wykorz...

Kiedy pojawia się pomysł na założenie instalacji fotowoltaicznej, trzeba podjąć decyzję, jaki charakter ma mieć system – off-grid czy on-grid? Pierwszy z nich przewiduje magazynowanie energii w zamontowanym do tego celu akumulatorze oraz wykorzystanie jej, gdy zajdzie taka potrzeba. Natomiast drugi system nie posiada baterii. Energia jest wykorzystywana na bieżąco, a wyprodukowana nadwyżka trafia do elektrowni i można ją w każdej chwili odebrać i wykorzystać. Jednak wartość zwróconej energii wynosi nie 100%, a 80%.

Inwerter on-grid w tym systemie ma za zadanie zmieniać prąd stały wyprodukowany przez instalację na prąd zmienny, który zostaje wykorzystany oraz po części oddany elektrowni. Ponadto falownik jest odpowiedzialny za gromadzenie informacji na temat ilości energii wyprodukowanej przez instalację oraz wartości energii oddanej elektrowni jako nadwyżka. Jego kolejną funkcję stanowi ochrona całej instalacji w przypadku wystąpienia jakiejkolwiek awarii sieci – za jego sprawą dochodzi wtedy do rozłączenia wszystkich urządzeń.

Inwertery on-grid – SUNSYSTEM.com.pl

W tej kategorii prezentujemy różnego rodzaju inwertery on-grid. Dostępne modele doskonale sprawdzą się przy dowolnej instalacji fotowoltaicznej, która produkuje więcej energii niż wynosi zapotrzebowanie budynku. Wystarczy, że system będzie na stałe podłączony do sieci energetycznej, aby wysyłać do niej nadwyżki energii. Jednak jak wybrać odpowiedni inwerter on-grid, aby spełniał wymagania instalacji?

Aby dobrać właściwe urządzenie, należy wziąć pod uwagę maksymalną moc elektryczną, którą generują panele fotowoltaiczne będące częścią systemu. Wartość ta nie powinna być mniejsza niż 80% ani większa niż 125% mocy inwertera. Uważa się, że lepiej zbliżyć się do wyższej wartości. Niewielkie przewymiarowanie falownika sprawi, że efektywność produkcji nie spadnie o znaczną wartość w przypadku, gdy poziom nasłonecznienia się zmniejszy.

Falownik on-grid – cena

Prezentowane w tej kategorii falowniki on-grid różnią się pod względem ceny w zależności od mocy szczytowej, wartości maksymalnej mocy paneli zamontowanych w pobliżu zasilanego energią solarną budynku, a także dodatkowych cech. Aby wybrać właściwe urządzenie, które dopasuje się do możliwości instalacji, należy wziąć pod uwagę obie powyższe wartości charakterystyczne dla różnych modeli inwerterów grid-on. Ceny ustalane są po dokładnej analizie wszystkich cech, aby były jak najkorzystniejsze dla klientów odwiedzających sklep SUNSYSTEM.com.pl.

Inwerter on-grid – opinie

Instalacje on-grid stanowią znacznie częściej wybierane rozwiązanie niż off-grid ze względu na zdecydowanie niższy koszt zakupu urządzeń. Osoby decydujące się na montaż paneli fotowoltaicznych doceniają zalety systemu, który nie przewiduje magazynowania wyprodukowanej energii. Ponadto poprzez wybór inwerterów on-grid dostępnych w tej kategorii zapewniają sobie skuteczność działania instalacji oraz dokładne pomiary danych. Klienci chwalą prezentowane modele również za niską awaryjność i wysoką jakość urządzeń.

More

Inwertery on grid 

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.