Zbiorniki buforowe z dwiema wężownicami

Instalacje grzewcze aktualnie montowane w domach często są rozbudowane o dodatkowe elementy, których zadaniem jest optymalizacja ich pracy. Są nimi np. zbiorniki buforowe inaczej nazywane akumulacyjnymi lub buforami. Montuje się je pomiędzy kotłem i grzejnikami, a ich działanie polega na gromadzeniu wody kotłowej, aby możliwe było ogrzanie kalor...

Instalacje grzewcze aktualnie montowane w domach często są rozbudowane o dodatkowe elementy, których zadaniem jest optymalizacja ich pracy. Są nimi np. zbiorniki buforowe inaczej nazywane akumulacyjnymi lub buforami. Montuje się je pomiędzy kotłem i grzejnikami, a ich działanie polega na gromadzeniu wody kotłowej, aby możliwe było ogrzanie kaloryferów bez konieczności uruchamiania pieca grzewczego. Zostanie on włączony dopiero w sytuacji większego zapotrzebowania na ciepło, gdy woda znajdująca się w buforze okaże się niewystarczająca.

Działanie zbiorników buforowych

Bufor jest zbiornikiem cechującym się dobrą izolacją oraz prostotą działania, ponieważ jej zasada polega na warstwowym układzie wody. Ciepła ciecz jest znacznie lżejsza od zimnej. Dlatego w momencie, gdy spotykają się ze sobą, zimny płyn nie jest ogrzewany przez gorący. Najcieplejsza woda w buforze znajduje się najwyżej, dzięki czemu istnieje możliwość korzystania z niej bez konieczności ogrzewania całej cieczy, która aktualnie znajduje się w zbiorniku.

 

Korzystanie ze zbiorników akumulacyjnych przynosi szereg korzyści, takich jak zdecydowanie bardziej zrównoważona i wydajna praca pieca. Dlatego ich montaż stwarza możliwość zaoszczędzenia pieniędzy na systemie ogrzewania.

 

Pojemność zbiornika buforowego należy dobrać na podstawie zapotrzebowania dobowego na ciepło danego budynku. Powinna być to wartość maksymalna, aby uniknąć sytuacji, gdy wiosną czy jesienią pojemność zbiornika będzie odpowiednia, ale podczas zimowych chłodów okaże się za mała. Statystyczna wartość buforu instalowanego w jednorodzinnych domach wynosi od 1000 do 2000 litrów.

Zbiorniki buforowe z dwiema wężownicami - dlaczego warto się na nie zdecydować?

Bufor z 2 wężownicami może zostać wykorzystany do uzupełnienia instalacji grzewczej wyposażonej w kocioł, ale świetnie sprawdzi się także, współpracując z pompą ciepła. Początkowo woda ogrzewana jest przez wybrane urządzenie. Następnie przechodzi do zbiornika akumulacyjnego, skąd trafia do pozostałych części instalacji grzewczej, czyli grzejników bądź ogrzewania podłogowego. Nadmiar gorącej cieczy magazynowany jest w buforze i może zostać wykorzystany później do podwyższenia temperatury grzejników lub spełnić rolę ciepłej wody użytkowej.

 

Zastosowanie dwóch wężownic posiadających dużą powierzchnię gwarantuje niezwykle szybkie ogrzanie wody kotłowej. To wygodne i opłacalne rozwiązanie. Im większa wężownica, tym wyższą temperaturę wody można uzyskać w krótkim czasie. Zbiornik akumulacyjny wyposażony w dwie wężownice stwarza także możliwość podłączenia do kolejnego źródła ciepła.

 

Zbiorniki buforowe z dwiema wężownicami - najwyższa jakość w atrakcyjnej cenie

Oferowane przez nasz sklep zbiorniki buforowe z dwiema wężownicami zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów, które gwarantują wytrzymałość i wysoką wydajność tych urządzeń. Zaopatrujemy się w nie u sprawdzonych oraz zaufanych producentów. Dzięki temu dostarczamy klientom jedynie godne polecenia produkty, pozwalające na znaczną oszczędność pieniędzy, a zarazem zrównoważoną pracę kotła grzewczego.

More

Zbiorniki buforowe z dwiema wężownicami 

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.