Moduły Hybrydowe PVT (panele)

Hybrydowe panele PVT (Photovoltaic Thermal) stanowią połączenie dwóch urządzeń – kolektora słonecznego oraz modułu fotowoltaicznego. W praktyce oznacza to, że panel nie tylko dostarcza energię elektryczną do budynku, ale również potrafi go ogrzać. Dzieje się tak za sprawą systemu chłodzenia modułów, do którego wykorzystuje się ciecz o zdolności ...

Hybrydowe panele PVT (Photovoltaic Thermal) stanowią połączenie dwóch urządzeń – kolektora słonecznego oraz modułu fotowoltaicznego. W praktyce oznacza to, że panel nie tylko dostarcza energię elektryczną do budynku, ale również potrafi go ogrzać. Dzieje się tak za sprawą systemu chłodzenia modułów, do którego wykorzystuje się ciecz o zdolności łatwego przechwytywania ciepła. Najczęściej wykorzystywany jest glikol propylenowy. W trakcie pracy modułu płyn obniża jego temperaturę, odbierając energię cieplną i przekazując ją do wymiennika zamontowanego pod spodem każdego modułu. Przechwytywana energia cieplna jest przekazywana dalej – najczęściej do instalacji ciepłej wody bądź centralnego ogrzewania w budynku.

Panele fotowoltaiczne PVT - SUNSYSTEM.com.pl

Panele hybrydowe PVT to doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy nie tylko na uzyskiwaniu energii elektrycznej, ale i ciepła. Aby w maksymalny sposób wykorzystać potencjał tego typu urządzeń, warto postawić na sprawdzone produkty oraz renomowane firmy. Takie propozycje znajdują się w prezentowanej kategorii. Oferowane panele fotowoltaiczne PVT to świetnej jakości moduły, znajdujące zastosowanie na różnego rodzaju budynkach. Cechują się wysoką mocą elektryczną oraz grzewczą, dlatego przy odpowiednio dobranej liczbie powinny zaspokoić zapotrzebowanie na energię elektryczną oraz ciepło większości budynków.

Producenci wykorzystują do ich produkcji jedynie najbardziej wytrzymałe materiały wysokiej jakości. Z tego względu każdy klient może mieć pewność, że panele hybrydowe PVT dostępne w sklepie SUNSYSTEM.com.pl to zakup na wiele lat. Moduły cechują się lekką, ale stabilną konstrukcją, dzięki czemu nie obciążają dachu.

Panele PVT – cena

Prezentowane w tej kategorii panele fotowoltaiczne PVT posiadają odmienne parametry, które znacząco rzutują na ostateczny koszt zakupu. Cena poszczególnych modeli różni się w zależności od producenta modułu PVT, posiadanej mocy elektrycznej, wymiarów, a więc powierzchni wymiany, oraz wartości mocy grzewczej. Jednak aby klienci, którzy decydują się na zamówienie paneli PVT w sklepie SUNSYSTEM.com.pl, byli maksymalnie zadowoleni z podjętej decyzji, ceny poszczególnych produktów nie są wygórowane.

 

Panele hybrydowe PVT – opinie

Klienci cenią sobie tak funkcjonalne rozwiązanie, jakim są oferowane w tej kategorii panele fotowoltaiczne PVT. Wskazują, że zastosowanie hybrydowych modułów umożliwia zaoszczędzenie miejsca, gdy nie ma go zbyt wiele na dachu, ponieważ taka opcja pozwala na podwójne wykorzystanie jednego modułu zamiast kupowania dwóch odmiennych. Rozwiązanie to redukuje także koszty zakupu i montażu urządzenia, które ogrzewałoby budynek. Klienci chwalą tę opcję za uniezależnienie się od cen nieodnawialnych paliw, a także za ekologiczny charakter.

More

Moduły Hybrydowe PVT (panele) 

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.