Kategorie

Aktualności

Mikroinwertery Enphase

Instalacje fotowoltaiczne z mikroinwerterami cieszą się coraz większą popularnością. Są to falowniki dedykowane do współpracy z 1, 2 lub 4 modułami fotowoltaicznymi. Czym charakteryzują się mikroinwertery i w jakich przypadkach powinniśmy rozważyć ich wybór? Jeśli Twój dom posiada regularny dach, a wokół nie rosną wysokie drzewa, możesz spokojni...

Instalacje fotowoltaiczne z mikroinwerterami cieszą się coraz większą popularnością. Są to falowniki dedykowane do współpracy z 1, 2 lub 4 modułami fotowoltaicznymi. Czym charakteryzują się mikroinwertery i w jakich przypadkach powinniśmy rozważyć ich wybór? Jeśli Twój dom posiada regularny dach, a wokół nie rosną wysokie drzewa, możesz spokojnie zdecydować się na instalację z tradycyjnym inwerterem. Na dachy skomplikowane, o dużej ilości jaskółek, połaci lub elementów zacieniających - zastosowanie mikroinwerterów, gdzie każdy z modułów pracuje niezależnie pozwoli na większy uzysk energii i będzie bardziej opłacalne niż w przypadku klasycznego inwertera łańcuchowego.W odróżnieniu od tradycyjnego falownika, w mikroinwerterze prąd stały produkowany przez instalację fotowoltaiczną, jest zamieniany na przemienny bezpośrednio przy każdym z modułów. Dzięki temu, że urządzenia mają układ śledzenia maksymalnego punktu mocy (MPPT), każdy moduł zawsze pracuje z możliwie maksymalną wydajnością. Dzięki mikroinwerterom żaden panel nie jest ograniczany słabiej pracującym, nawet jeśli na którymś z nich pojawi się zacienienie.

Mikroinwertery są głównie polecane dla niewielkich instalacji, w przypadku gdy na dachu występują dość spore problemy z lokalnym zacienieniem. Jest to opcja zalecana także wtedy, gdy planowana jest rozbudowa instalacji w przyszłości.

Więcej

Mikroinwertery Enphase 

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.