Pompy ciepła gruntowe

Gruntowe pompy ciepła to ekonomiczny i ekologiczny sposób na ogrzewanie domu oraz ciepłej wody użytkowej. Nasza firma oferuje nowoczesne, innowacyjne urządzenia, które pozwalają dodatkowo zwiększyć płynące z niego korzyści. Systemy wyróżniają się wydajnością, bezawaryjnością, a także wieloletnią żywotnością.


Jak działają gruntowe pompy ciepła?

...

Gruntowe pompy ciepła to ekonomiczny i ekologiczny sposób na ogrzewanie domu oraz ciepłej wody użytkowej. Nasza firma oferuje nowoczesne, innowacyjne urządzenia, które pozwalają dodatkowo zwiększyć płynące z niego korzyści. Systemy wyróżniają się wydajnością, bezawaryjnością, a także wieloletnią żywotnością.


Jak działają gruntowe pompy ciepła?

Oferowane przez nas urządzenia pozwalają na pozyskiwanie ciepła z ziemi, a następnie przetworzenie go w energię cieplną oraz wykorzystanie jej do ogrzania domu lub/i wody użytkowej. Takie rozwiązanie przynosi największe korzyści w klimacie umiarkowanym czy chłodnym – nic więc dziwnego, że gruntowe pompy ciepła zyskały tak dużą popularność w Polsce.

Na podstawowe elementy urządzenia składają się dolne i górne źródło, wymiennik ciepła, sprężarka oraz zawór rozprężny. Temperatura pobranej z gruntu energii jest podnoszona przez sprężarkę do wartości pokojowej. O skuteczności urządzenia w danym przypadku decyduje wiele czynników, dlatego w przypadku naszej firmy wszyscy klienci mogą liczyć na profesjonalne doradztwo w tym zakresie, co pozwoli uzyskać jak największą satysfakcję z inwestycji, maksymalizując korzyści.

Pompy ciepła gruntowe – koszt inwestycji

Wiele osób obawia się inwestowania w przyszłość, myśląc, że jest ono obarczone zbyt dużym ryzykiem. W przypadku gruntowych pomp ciepła wybranych z pomocą naszych specjalistów inwestycja w nie to nie tylko bezpieczna, ale także wysoce opłacalna decyzja.

Jeśli chodzi o gruntowe pompy ciepła, cena takiego urządzenia wraz z całą instalacją plasuje się w przedziale między 15 a 35 tysiącami złotych. Wszystko zależy bowiem od indywidualnych warunków i oczekiwań, rodzaju wymiennika ciepła oraz modelu urządzenia. Warto jednak zaznaczyć, że koszty inwestycji zwracają się w całości po 5-15 latach, a później generują zyski poprzez umożliwienie znacznego zaoszczędzenia na rachunkach. Co więcej, można liczyć na dofinansowania z tytułu wdrożenia tego rozwiązania w życie.

Gruntowe pompy ciepła – opinie

Użytkownicy, którzy zakupili dobrze dobrane do swoich potrzeb gruntowe pompy ciepła, są zachwyceni ich wydajnością i ekonomicznością. Urządzenie generuje niewielkie koszty eksploatacji oraz konserwacji, w związku z czym korzyści związane z oszczędnością są jeszcze wyższe. W przeciwieństwie do ogrzewania za pomocą kotła gazowego nie stwarza ryzyka wybuchu, a jego praca jest całkowicie bezpieczna i bezobsługowa.

Gruntowe pompy ciepła opinie mają naprawdę doskonałe – posiadają wysoką klasę energetyczną, co zapewnia im najlepszą możliwą wydajność, a ta z kolei przekłada się na optymalny komfort cieplny dla mieszkańców budynku.

W przypadku gruntowych pomp ciepła dolne źródło wykazuje żywotność na poziomie aż 50 lat, choć szacuje się, że może osiągnąć nawet 80 lat. Dzięki korzystaniu z odnawialnych źródeł energii pozwalają na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla aż o 20%.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą urządzeń oraz do kontaktu – pomożemy wybrać odpowiedni model, który przyniesie oczekiwany komfort i zyski.

Więcej

Pompy ciepła gruntowe 

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.