Przetwornice solarne off grid

Przetwornice solarne stanowią niezwykle istotny element każdej instalacji fotowoltaicznej. Gdyby nie te urządzenia, niemożliwe byłoby przekazywanie wyprodukowanej energii elektrycznej do zakładu energetyki bądź magazynowanie jej w akumulatorze. Panele fotowoltaiczne produkują prąd stały o wartości napięcia niedostosowanej do różnego rodzaju urzą...

Przetwornice solarne stanowią niezwykle istotny element każdej instalacji fotowoltaicznej. Gdyby nie te urządzenia, niemożliwe byłoby przekazywanie wyprodukowanej energii elektrycznej do zakładu energetyki bądź magazynowanie jej w akumulatorze. Panele fotowoltaiczne produkują prąd stały o wartości napięcia niedostosowanej do różnego rodzaju urządzeń. Aby zmienić ten stan rzeczy, montuje się inwertery oraz przetwornice solarne. Te pierwsze elementy służą do zamiany prądu ze stałego na zmienny. Natomiast drugie mają za zadanie zmienić napięcie prądu na taką wartość, która może zostać wykorzystana przez urządzenia znajdujące się w budynku, odesłana do zakładu energetyki za pomocą sieci elektrycznej bądź zmagazynowana w akumulatorze.

Co ciekawe, to niepozorne urządzenie pozwala na stworzenie własnego niewielkiego systemu solarnego. Tego typu konstrukcje zawierające przetwornicę, kilka paneli fotowoltaicznych oraz akumulator są doskonałym rozwiązaniem do montażu na dachach niewielkich domów jednorodzinnych, domków letniskowych, a nawet kamperów. Ten sposób pozwala na szybkie, łatwe i ekologiczne ogrzanie wody lub wyprodukowanie niewielkiej ilości energii.

Przetwornice off-grid – SUNSYSTEM.com.pl

Przetwornice solarne off-grid to ważne urządzenia, które pełnią bardzo odpowiedzialną funkcję. Gdyby nie zmiana napięcia prądu wyprodukowanego przez panele fotowoltaiczne, wytworzona energia elektryczna nie mogłaby być magazynowana w przygotowanym do tego celu akumulatorze. W takim wypadku montaż instalacji off-grid byłby pozbawiony sensu, ponieważ właśnie na tym polega jej na charakter – na gromadzeniu nadwyżki prądu w baterii. Dzięki temu zgromadzoną energię można wykorzystać w dowolnym momencie, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.

W prezentowanej kategorii sklepu SUNSYSTEM.com.pl oferowane są różnego rodzaju przetwornice solarne off-grid. Aby wybrać odpowiednie urządzenie, należy dostosować je do napięcia prądu wytwarzanego przez zamontowane w danym budynku panele fotowoltaiczne. Ten sposób działania zapobiegnie zbyt wysokiej wartości napięcia na przetwornicy, które skutkowałoby uruchomieniem zabezpieczenia nadnapięciowego. Wtedy urządzenie wyłącza się, aby zapobiec usterce oraz podaniu zbyt dużego napięcia dalej.

 

Przetwornice off-grid – cena urządzenia

Ceny oferowanych w tej kategorii przetwornic off-grid zależą od parametrów poszczególnych urządzeń. Prezentowane modele różnią się wieloma parametrami, jednak każdy z nich posiada atrakcyjną cenę. Dzięki temu klienci szukający odpowiedniego urządzenia mogą być podwójnie zadowoleni – z działania wybranego modelu, a także z optymalnego kosztu zakupu.

 

Przetwornice off-grid – opinie

Klienci, którzy zdecydowali się na zakup urządzeń oferowanych w tej kategorii sklepu SUNSYSTEM.com.pl, pozostawiają same pozytywne opinie. Podkreślają w nich niezawodne działanie przetwornic solarnych off-grid. Prezentowane modele doskonale radzą sobie ze zmianą napięcia prądu, który ma zostać zmagazynowany w akumulatorze będącym częścią instalacji off-grid.

More

Przetwornice solarne off grid 

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.