Banki energii

Fotowoltaika nieustannie zyskuje na popularności. Wynika to nie tylko z faktu, że stanowi ekologiczne źródło energii elektrycznej. Pozwala również uniezależnić się od regularnych podwyżek cen prądu. Jednak aby uzyskać pełną niezależność od zewnętrznych dostawców, należy zaopatrzyć się w bank energii.

Banki energii do fotowoltaiki

Produku...

Fotowoltaika nieustannie zyskuje na popularności. Wynika to nie tylko z faktu, że stanowi ekologiczne źródło energii elektrycznej. Pozwala również uniezależnić się od regularnych podwyżek cen prądu. Jednak aby uzyskać pełną niezależność od zewnętrznych dostawców, należy zaopatrzyć się w bank energii.

Banki energii do fotowoltaiki

Produkując prąd przy pomocy fotowoltaiki, często nie jesteśmy w stanie zużyć go w całości. Instalacje zazwyczaj przekraczają nasze zapotrzebowanie na energię elektryczną tak, aby nocą i w ciągu mało słonecznych dni móc pobrać prąd oddany wcześniej do sieci energetycznej bez większych kosztów. Niestety, nie możemy w ten sposób odzyskać stu procent oddanej energii, lecz wyłącznie jej 80%. Istnieje jednak inny sposób na magazynowanie nadmiaru wyprodukowanego prądu – instalacja banku energii. Urządzenia te sprawdzają się doskonale w wielu sytuacjach, np. gdy w nocy sieć zewnętrzna zostanie uszkodzona i nie ma możliwości odebrania z niej prądu.

Banki energii do fotowoltaiki magazynują nadwyżki prądu w bateriach o wybranej pojemności. Urządzenia te ładują się, gdy uzysk energii produkowanej jest największy. W momencie, gdy zysk przekroczy zapotrzebowanie, a bank energii zostaje zapełniony, prąd zostaje przekazany do sieci.

Banki energii – kiedy warto po nie sięgnąć?

Banki energii polecane są wszystkim tym, którzy produkują energię przy pomocy paneli fotowoltaicznych. Przecież nigdy nie wiadomo, kiedy zabraknie nam prądu! Dzięki nim można być spokojnym w przypadku przerw w dostępie do sieci energetycznej i zasilić budynek prądem nawet w momencie poważnej awarii. Banki energii polecane są też osobom mieszkającym lub posiadającym firmę w miejscach, gdzie niemożliwe jest dokonanie przyłącza prądu.

Najlepsze banki energii w sklepie PROPLAST

W naszym sklepie internetowym dostępny jest szeroki wybór banków energii. Posiadamy urządzenia najlepszych marek, takich jak LG czy Enphase. Dysponujemy akumulatorami fotowoltaicznymi o różnej pojemności. Aby poznać wszystkie, zapraszamy serdecznie do przejrzenia asortymentu. W razie problemu z doborem odpowiedniego urządzenia zachęcamy do kontaktu. Z przyjemnością doradzimy i pomożemy znaleźć bank energii dopasowany do konkretnych potrzeb.

Banki energii – cena

Oferowane przez nas banki energii do fotowoltaiki dostępne są w zróżnicowanych cenach. Posiadamy zarówno tańsze urządzenia o mniejszych pojemnościach, jak i droższe sprzęty mieszczące większe ilości energii. Aby poznać dokładne ceny banków energii, zachęcamy do przejrzenia naszego asortymentu. Pod zdjęciami i nazwami poszczególnych produktów znajdują się informacje o ich kosztach zakupu.

Aby sprawdzić szczegóły dotyczące specyfikacji danego banku energii, wystarczy wejść w jego zakładkę. Znajdują się w niej dokładne informacje o produkcie, m.in. o jego mocy. Jeśli jednak dane dostępne na stronie nie są wystarczające, można skontaktować się z nami przed zakupem. Z chęcią udzielimy dodatkowych informacji.

 

More

Banki energii 

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.