Search

Categories

Blog

Banki energii

Bank energii Enphase Encharge 3T 3,5kWh

Cena: 13 145,53 zł

Bank energii Enphase Encharge 3T 3,5kWh View larger
More info

Bank energii Enphase Encharge 3T o pojemności 3,5kWh

Pozyskiwanie energii elektrycznej poprzez zastosowanie paneli fotowoltaicznych staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem. Przemawia za tym fakt, że jest to niezwykle ekologiczna opcja, a co równie ważne, pozwala zaoszczędzić znaczne środki w porównaniu do nieodnawialnych źródeł energii.

Czasami jednak może zdarzyć się, że użytkownik wyprodukuje więcej energii, niż sam jest w stanie spożytkować. W takiej sytuacji warto wyposażyć się w banki energii do fotowoltaiki.

Enphase Encharge 3T — najwyższa jakość

Bank energii Enphase Encharge 3T to z pewnością jedno z lepszych urządzeń w tej kategorii. Jest to nic innego, jak specjalna bateria o pojemności 3,5 kWh, która pozwala na gromadzenie prądu elektrycznego do własnych potrzeb. Jest to więc doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które produkują więcej energii, niż sami są w stanie wykorzystać. Prąd zgromadzony w baterii Enphase można wykorzystać w każdej chwili, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.

Tym, co wyróżnia tę baterię, jest dołączony system inwerterów z mikrobaterią. Co to daje? Dzięki temu w łatwy sposób można podłączyć urządzenie do sieci domowej i korzystać z nagromadzonego prądu, jeżeli jest potrzebny. Istnieje taka możliwość również dzięki dodatkowemu przekaźnikowi Q-Relay.

Co bardzo ważne, w przypadku tego urządzenia, jeżeli zapotrzebowanie na moc oraz pojemność wzrośnie, w każdej chwili można je rozbudować. W tym celu wystarczy jedynie podłączyć do baterii dodatkowe akumulatory Enphase.

Bank energii 3,5 kWh — wytrzymała konstrukcja

Bank energii do fotowoltaiki został wykonany z najlepszej jakości materiałów. Dzięki temu użytkownik może mieć pewność, że urządzenie będzie skutecznie spełniało swoją funkcję przez długi czas.

Prezentowany akumulator posiada stopień ochrony IP55. Oznacza to, że może zostać zamontowany nawet na zewnątrz budynku. Samą baterię zakłada się na ścianie. Urządzenie jest wytrzymałe na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz ma gwarancję od producenta.

Parametry techniczne:
- Moc użytkowa: 3,5 kWh
- Nominalna moc wyjściowa (stała): 1,28 kVA
- Technologia ogniw: fosforan litowo-żelazowy (LFP)
- Mocowanie ścienne
- Acc. Zgodnie z UN 38.3, EN 62040.1, VDE AR-N 4105:2018
- Stopień ochrony IP55 (nadaje się również do pracy na zewnątrz)
- Zakres temperatury pracy -15°C-55°C
- Gwarancja >80% pojemności po 10 latach lub 3600 cykli, należy przestrzegać warunków gwarancji producenta

 

Do komunikacji Zigbee z bramką Envoy potrzebny jest dodatkowo Enphase COMMS-Kit (3403000022) (raz na system, bez względu na to, ile akumulatorów jest zawartych w systemie). 


Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.